Informujemy, że spółka G.EN. GAZ ENERGIA sp. z o. o., która obecnie zajmuje się sprzedażą paliw gazowych oraz ich dystrybucją do Klientów, jest zobowiązana na mocy Prawa energetycznego do rozdzielenia działalności handlowej od działalności dystrybucyjnej.
W związku z tym dotychczasowa spółka o nazwie G.EN. GAZ ENERGIA sp. z o. o., na skutek podziału w trybie art. 529 § 1 pkt 4 KSH, stanie się wyłącznie podmiotem zajmującym się dystrybucją paliw gazowych i zmieni nazwę na G.EN. Operator sp. z o. o. Działalność handlowa zostanie wydzielona do istniejącej spółki przejmującej, która po podziale otrzyma nazwę G.EN. GAZ ENERGIA sp. z o. o.
Najczęściej zadawane pytania
Przepisy Prawa energetycznego dają prawo prowadzenia działalności w zakresie dystrybucji i obrotu paliwem gazowym przez jedno przedsiębiorstwo zintegrowane pionowo, ale tylko do momentu, gdy posiada ono mniej niż 100 tysięcy przyłączonych odbiorców, pod warunkiem że jego sprzedaż w ciągu roku nie przekracza 150 mln m3 gazu. W 2021 roku G.EN. GAZ ENERGIA przekroczył próg sprzedaży gazu powyżej 150 mln m3 i dlatego ma obowiązek podzielić przedsiębiorstwo na dwie niezależne spółki – spółkę obrotową i spółkę dystrybucyjną.
G.EN. GAZ ENERGIA?
Wszelkie szczegółowe informacje dotyczące podziału znajdą Państwo na stronie Plan Podziału.
Po podziale klient nadal będzie otrzymywał jedną fakturę za usługi dystrybucji oraz gaz. Rozliczenia będą się odbywały wewnętrznie pomiędzy operatorem a sprzedawcą.
Po podziale dotychczasowe placówki/oddziały terenowe Spółki dzielonej pozostaną oddziałami tylko i wyłącznie obsługującymi kwestie dystrybucyjne przez niezależną już spółkę G.EN. Operator sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie Podgórnym, która to pozostaje odpowiedzialna m.in. za określenie warunków przyłączenia do sieci, umowy o przyłączenie do sieci gazowej, budowę przyłączy gazowych, obsługę pogotowania gazowego.
Prosimy zapoznać się z tabelą Obsługa klienta po podziale G.EN. GAZ ENERGIA sp. z o.o.
Jak to będzie wyglądać po podziale?
Każdą z tych operacji będzie można wykonać zdalnie – poprzez formularz kontaktowy albo infolinię, a także z poziomu eBOK. Dodatkowo podpisywanie umów kompleksowych na dostarczenie paliwa gazowego już od sierpnia można podpisywać elektronicznie, dzięki współpracy G.EN. GAZ ENERGIA z platformą Autenti.
Umowę przyłączeniową będzie można podpisać jak dotychczas w odpowiednim oddziale spółki G.EN. Operator.
Czy podział spółki opóźni proces?
Podział nie będzie miał wpływu na bieżącą działalność operacyjną spółek.
Po podpisaniu umowy przyłączeniowej ze spółką G.EN. Operator należy wybrać sprzedawcę gazu i podpisać z nim umowę kompleksową dostarczania paliwa gazowego.
Umowę kompleksową na dostawy gazu z G.EN. GAZ ENERGIA podpiszesz elektronicznie, bez wychodzenia z domu, dzięki współpracy z platformą Autenti.
Dotychczasowe oddziały przejmują działalność Operatora. Nie będą zajmowały się sprzedażą gazu. Wszelkie kwestie związane z obrotem należy od tej pory załatwiać w spółce G.EN. GAZ ENERGIA poprzez eBOK, aplikację lub infolinię. Do tych spraw należą między innymi:
- rozliczenia
- reklamacje faktur
- zmiany planów zaliczkowych
- składanie wniosków o rozliczenie/podawanie odczytów
- zmiana stron umowy np. po sprzedaży nieruchomości
Nie, płatności regulujesz na to samo konto co dotychczas.
Wszystkie numery umów i nr klienta pozostają bez zmian.
Odczyty będą wykonywane przez spółkę G.EN. Operator.
Dla potwierdzenia czy na pewno rozmawiasz z Serwisantem Gazowego Pogotowia Technicznego sprawdź identyfikator. Pracownicy G.EN. Operator legitymują się specjalnymi identyfikatorami. Wzór identyfikatora znajdzie się na stronie internetowej G.EN. Operator.
Nr pogotowia gazowego 800 909 909 zostaje bez zmian. Pogotowie gazowe będzie obsługiwane przez spółkę G.EN. Operator.
Zasady rozliczeń i harmonogramy odczytów pozostają bez zmian. Nadal możesz się rozliczać w dowolnym dniu miesiąca z faktycznego zużycia poprzez eBOK, aplikację lub infolinię.